Урочиста церемонія відбулась безпосередньо біля підприємства

На урочистій церемонії відкриття знаку була присутня керуюча справами виконкому Олена Кравченко. «Ви пропрацювали 50 років. У вас довге щасливе життя на цьому підприємстві, тому що ви потрібні Україні. Якщо будете ви – буде наша незалежна, суверенна, заможна Україна», — сказала вона.

Науково-дослідний інститут хімічних продуктів зﹸявився у Шостці у 1969 році. Тоді на підприємство покладали завдання по розробці нових рецептур і технологій виготовлення піроксилінових порохів. За час свого існування на підприємстві були, як зльоти, так і непрості часи. «Був в’єтнамський контракт, який підтягнув підприємство, а потім знову — безробіття. Тому довелося науковій організації займатися частково невластивою їй роботою: проведенням утилізації, серійним наповненням бойових частин, виготовленням вогнеметів», — зазначив Микола Башлак.

На підприємстві завжди працювала інтелектуальна еліта міста, зазначив під час урочистої частини голова ветеранської організації Юрій Титович. Він пропрацював тут понад 40 років. Розповів Юрій Титович і про 90-ті роки. «Зарплати не платили й багато кидали інститут. Але всі, хто йшов з інституту в завод і т.д. там не приживались — шкодували та поверталися в інститут. Тому що це культурна частина міста і вона відрізнялася своїм інтелектом від інших підприємств», — згадує чоловік.

Треба зазначити, що в інституті є лабораторія контролю якості сировини та матеріалів, що застосовуються при виробництві вибухових речовин і пороху. Інститут входить до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки й безпеки України.