Досягнення Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів

За останні роки науковці  Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів досягли значних успіхів у модернізації та розробці озброєння для нашої армії.

Так, ДержНДІХП являється розробником цілого ряду сучасних  боєприпасів, а також співвиконавцем в усіх дослідно-конструкторських роботах з модернізації та оновлення боєприпасів, що знаходяться на озброєнні Збройних Сил України.

В 2014 році після окупації Донецька, в якому розташовувався єдиний в Україні завод по спорядженню боєприпасів, конструкторський відділ ДержНДІХП освоїв випуск бойових частин Б-621 для керованої 125 мм танкової ракети «Комбат» та Б-3К для керованої 100 мм протитанкової ракети «Корсар», та Б-2 для керованої 130мм протитанкової ракети РК-2С.

Протягом 2015-2016 років, науково-тематичним відділом№12 проводилась розробка сигнальної міни, яка призначена для мінування місцевості з метою оповіщення своїх військ про появу супротивника в зоні загороджень або на підступах до об’єктів, що охороняються, надання підрозділу можливостей виконувати завдання за призначенням. За цей короткий термін були виготовлені дослідні зразки сигнальної міни і успішно проведені попередні випробування. Найближчим часом будуть проведені державні випробування.

Віднедавна підприємству було поставлено завдання освоїти ремонт складових частин авіаційних ракет та інших боєприпасів, що містять матеріали спец хімії. Виконання цього завдання доручено науково-тематичному відділу №6. В першу чергу було вирішено питання дефектування елементів боєприпасів та допуску їх до ремонту, відпрацьовано прийоми безпечного розбирання та подальшого збирання боєприпасів, відпрацьовано технології відновлення технічних параметрів елементів боєприпасів до нормативних значень. При цьому надається гарантія збереження їх характеристик на термін до 5 років. Ці роботи проводяться у тісній співпраці з підприємствами ДП “ДержККБ Луч”, ДАХК “Артем”, КП СПБ “Арсенал”.

У 2015 році фахівцями відділу ДержНДІХП було освоєно ремонт елементів авіаційних ракет і відпрацьовано методи перевірки якості ремонту. Було відновлено кілька партій для потреб Збройних Сил України. За даними військових фахівців елементи функціонують задовільно. В 2016 році планується продовжити роботи за новим замовленням.

У 2016 році підприємство, за замовленням Штабу Сухопутних військ України, повинно освоїти ремонт вже не складових частин, а виробів в цілому. На даний час вирішення цієї задачі наближується до завершення.

Також ДержНДІХП успішно проводить роботи з продовження термінів придатності виробів, гарантійний термін зберігання яких закінчився. В процесі цих робіт проводяться дослідження матеріалів спецхімії, їх штучне старіння та різні випробування складових частин і виробів в цілому, що підтверджують їх придатність для використанням за прямим призначенням. Для підтвердження працездатності боєприпасів проводяться вимірювання внутрішньо-балістичних параметрів із застосування сучасного вимірювального обладнання.У випадку, коли продовження терміну придатності неможливе, фахівці відділу розробляють методи безпечної утилізації боєприпасів  та успішно проводять їх утилізацію на спеціалізованій території ДержНДІХП.

Протягом багатьох років ДержНДІХП проводить науково-технічне супроводження виробництв спецхімії по забезпеченню охорони праці, зниженню аварійності та виробничого травматизму, охорони навколишнього середовища і вимог спеціального режиму, тобто виконання функцій базової організації з питань охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки, спецрежиму, авторському нагляду промислової екології по підприємствах спецхімії.

Основними роботами якими на даний час займається підприємство є наступні:

 • виготовлення аерозольних гранат ГД-1, виробів Б-2, Б-2В, Б-2ВОФ,     Б-3К, Б-2М-К, Б-90, Б-105, Б-120, Б-20Ф, Б-30Ф, Б-40Ф, Б-621, 9М111М,  відновлення реактивних вогнеметів РПО-А;
 • виготовлення пластичної вибухової речовини ПВВ-7 маркованої;
 • виготовлення агрегатів запуску ГТТ-МС-400, ПС-МС-400 та ЕВП-МС-400;
 • виготовлення піропатронів ВМ 4-2, ППЛ, ППІ-26, ППР-26, ППУ-1 та пірозарядів ППЗ;
 • виготовлення мисливського пороху «Гриф»;
 • виготовлення детонаторів проміжних баліститних ДПБ;
 • виготовлення речовин вибухових промислових на основі утилізованих артилерійських порохів.
 • Протягом 6 місяців 2016 року за договорами проводились наступні роботи:
 • розроблення реактивного піхотного вогнемета (тема «Опал»);
 • розроблення робочої конструкторської документації на піропатрон ППСП, електродетонатор ЕДСП, заряд запалювальний ЗВ-14, ЗВ-15, ЗВ-16, електрозапалювач ЕВМ-15, капсуль-детонатор КДЛ-15;
 • створення габаритно-вагового макета бойового елемента з діючим макетом теплоприймача в підривачі і діючого макета центрального розривного заряду для оснащення з вкладною касетною бойовою частиною;
 • розроблення елементів вогневих ланцюгів взривних пристроїв;
 •  розроблення піротехнічних засобів: піропатрон, електродетонатор типу електродетонатор ЭД-9, розривні болти БР-8, БР-10, розривний болт БР-9, розривний болт БР-11;
 • створення вкладних остаточно-споряджених осколочно-фугасних бойових частин для оснащення зенітних керованих ракет малої і середньої дальності.