У листопаді 2018 року за участі президента НАН України Бориса Патона і Міністра освіти України Лілії Гриневич у столиці пройшла церемонія  вручення  Державних премій України в галузі науки і техніки. 14 робіт зі всього спектру напрямків – від медицини і ресурсозбереження до авіа будівництва і економіки – отримали вищу нагороду країни у своїй галузі.

Лауреатами Державної премії України в галузі науки і техніки 2017 року стали 109 здобувачів, серед яких 78 докторів наук 20 кандидатів наук, у тому числі директор Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів (ДержНДІХП) Володимир Щербань.

Високою нагородою були зазначені розробки в галузі забезпечення підтримки дієздатності  засобів ураження. Над цією темою група українських вчених працювала понад 10 років.

В цій важливій для укріплення обороноздатності країни праці був задіяний ряд підприємств, серед яких і ДержНДІХП. Ведучим підприємством виступило Державне підприємство «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» Наше підприємство займалося дослідженням в галузі збереження працездатності матеріалів спец хімії виробів на їх основі, розробкою методів перевірки. Результатом роботи стала економія державних бюджетних коштів на мільярди гривень — зазначив Володимир Щербань.